KONTAKT

BieRni Motorsport Sp. z o.o.

 

Chełmońskiego 17

64-100 Leszno

 

BIURO:

ul. Geodetów 1 C205

64 - 100 Leszno

 

+48 790 211 129

 

bierni@biernimotorsport.pl

03 stycznia 2023

Podsumowanie sezonu 2022

Sezon 2022 zakończył się dla BieRni Motorsport czterema tytułami Mistrzów Polski w różnych klasach w wyścigach samochodowych oraz nasza zawodniczka startowała w Mistrzostwach Polski Rallycross, a także reprezentowała Polske na Igrzyskach Sportów Motorowych.

 

Sezon rozpoczęliśmy z Rallycrossowym z przytupem. Sara Kałuzińska podczas pierwszej kwietniowej Rundy Rallycross rozgrywanej na Torze Poznań wywalczyła swój pierwszy w karierze start w półfinałach. Ten weekend skończyła na 10-tej pozycji na 27-miu zawodników. To jak się okazało było tylko rozgrzewką przed kolejnymi sukcesami naszej młodej zawodniczki. Już w czerwcu na czeskim torze w Sedecanach Sara zapisała się w długoletniej historii SC CUP Rallycross stając się pierwszą kobietą, która stanęła na podium – zajmując P3 w finałowym biegu, a w biegach kwalifikacyjnych plasując się w czołówce.

 

Słowem wstępu przybliżyliśmy Wam co się działo na samym początku sezonu, lecz to nie wszystko, bo rallycross przeplataliśmy z występami w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski (WSMP) oraz w Mistrzostwach Polski Endurance (MPE).

Na pierwszy ogień w tzw. Płaskich leci Adam Adakar Karkuszewski oraz jego Mini Cooper startujący w klasie WorkStaff SuperS Cup – WiceMistrz Polski 2022 SuperS Cup. Adakar pierwsze kroki stawiał w simracingu, gdzie regularnie walczył o wysokie lokaty w czołowych rozgrywkach. Wyścigi sprinterskie dostarczyły kibicom ogrom emocji. Praktycznie w każdym wyścigu zawodnicy walczyli do ostatnich metrów. Adam zwyciężył w 2 z 12 wyścigów, a w 6 stawał na podium. Na koniec sezonu Adakar zaczarował liczbę 3 – taka była przewaga nad zawodnikiem z P3 oraz starta do P1. W wyścigach Endurance Adam startował w duecie z Bartoszem Alejskim wygrywając 2 z 5ciu wyścigów, dokładając do tego jedno P2 z przewagą 6 punktów zostali Mistrzami Polski w klasie SuperS Cup.

 

BieRni Motorsport tradycjonalnie reprezentowali Tomasz BieRni Biernat oraz Mateusz Tabaka w niezawodnym samochodzie KIA Picanto. W porównaniu do sezonu 2021, gdzie leszczyński duet wywalczył WiceMistrzostwo Polski MPE D4-1400 w tym sezonie do składu zespołu dołączyła Sara Kałuzińska – Trio reprezentujące Automobilklub Leszczyński zdobyło tytuł Mistrzów Polski w klasie D4-1400 w wyścigach Endurance.

BieRni wywodzi się z simracingu, w którym spędził 7 lat, a na swoim koncie ma już jeden Tytuł Mistrza Polski – z roku 2017 z klasy DN1N.

Mateusz przeszedł z gokartów halowych do wyścigów samochodowych i w swoim debiutanckim sezonie wywalczył WiceMistrostwo Polski Endurance D4-1400. W sezonie 2022 Mateusz został Mistrzem klasy D4-1400 zarówno w wyścigach Endurance oraz w wyścigach sprinterskich.

Sara swoją przygodę z motorsportem rozpoczęła 10 lat temu od kartingu halowego. Brała udział w projekcie The Girls on Track, gdzie wywalczyła nagrodę – start w Kartingowych Mistrzostwach Polski. Sara reprezentowala również Polskę podczas Igrzysk Sportów Motorowych – w 2019 w Rzymie w konkurencji KartingSlalom oraz w 2022 w Marsylii w konkurencji AutoSlalom, a od 2020 roku rywalizuje w Mistrzostwach Polski Rallycross.

 

Sezon 2022 to także nowe współprace oraz testy. Podczas ostatniej Rundy MPE do Sary oraz Tomka dołączył Filip Dzitko – młody zawodnik z Łodzi startujący na co dzień w Mistrzostwach Polski Rallycross. Filip zajął miejsce Mateusza, który testowo zasiadł za kierownicą Toyoty GT86 w klasie D4-2000. Weekend spędzony z zespołem sprawił, że podczas ostatniej rundy Rallycross BieRni został spotterem Filipa – pod nieobecność Sary. Dla Filipa była to wyjątkowa chwila, ponieważ było to pierwsze jego podium – zawody zakończył na P3. Dodatkowo cały sezon 2022 BieRni był Instruktorem podczas Tor Poznań TrackDay.

 

Jak widzicie działo się sporo w sumie 13 wyścigowych weekendów nakręca Nas do jeszcze większego działania w sezonie 2023. A plany są bardzo ciekawe!