KONTAKT

BieRni Motorsport Sp. z o.o.

 

Chełmońskiego 17

64-100 Leszno

 

BIURO:

ul. Geodetów 1 C205

64 - 100 Leszno

 

+48 790 211 129

 

bierni@biernimotorsport.pl

29 marca 2023

Sara Kałuzińska wraca do rywalizacji w Mistrzostwach Polski Rallycross

19-letnia Reprezentantka Automobilklubu Leszczyńskiego w najbliższy weekend wraca do rywalizacji na Rallycrossowych torach. Sezon zostanie zainaugurowany na Autodromie Słomczyn pod Warszawą. Sara podobnie jak w dwóch poprzednich sezonach wystartuje w klasie Seicento Cup z numerem 640 przy wsparciu leszczyńskiego zespołu BieRni Motorsport.

Sezon 2023 Mistrzostw Polski Rallycross składa się 8 weekendów wyścigowych – po trzy razy zawodnicy rywalizować będą na torach w Polsce – Słomczyn oraz Poznań, a także zaliczą po jednej wizycie na Słowacji oraz w Czechach, gdzie w sezonie 2022 Sara zajęła 3-cie miejsce. Wszystkie informacje z weekendu znajdą Państwo na social mediach: Sara Kałuzińska – Racing Sara oraz BieRni Motorsport.

 

- Po bardzo długiej przerwie od kierownicy wracam na tor i walczę dalej. Mam za sobą trening po 6-msc, z okrążenia na okrążenie było coraz szybciej. W weekend jak zawsze dam z siebie wszystko i będę walczyła o jak najlepszą pozycję. – Sara Kałuzińska

 

- Niezwykle cieszę się z początku sezonu, czeka Nas intensywny sezon z konkretnym celem jakim jest walka o czołowe lokaty na koniec sezonu. Plan na sezon 2023 był zupełnie inny – chcieliśmy, aby Sara wystartowała w Europejskiej serii wyścigowej, jednak plany zweryfikował brak budżetu. Skupiamy się na jak najlepszym przygotowaniu Sary pod względem mentalnym oraz fizycznym, a samochodem zajmuje się Tata Sary. Liczymy na zaciętą rywalizację w klasie, w której startuje około 30 zawodników. W sezonie 2022 Sara jako pierwsza Kobieta w 20 letniej historii klasy Seicento zajęła miejsce na podium, więc w tym sezonie po cichu liczę na to, że ta liczba się zmieni. Dziękujemy wszystkim Partnerom, dzięki którym Sara może stanąć do rywalizacji w Mistrzostwach Polski. – Tomasz Biernat – Manager zespołu Bierni Motorsport oraz trener Sary.

 

W sezonie 2023 starty Sary wspierają: Miasto Leszno, Fischer Automotive, Adast Polska, CatCams Polka, DYnamic – Retomod Custom & Classic, Agares Bosch Centrum, Dobrucki Garage ONC, NBNS.